StrategiczneGry.pl – Czyli o czym jest ten blog

Blog StrategiczneGry.pl – wszystko o komputerowych grach strategicznych.

Jestem Michaster i interesuje się grami strategicznymi. Minęło 12 lat odkąd pierwszy raz miałem przyjemność pograć w jednego z przedstawiciela gatunku – Empire Earth. Od tamtej pory coraz chętniej sięgałem po tytuły, gdzie zbieramy surowce, budujemy naszą bazę/miasto, rekrutujemy wojska i wysyłamy je w celu anihilacji wroga. Taka kolejność działań jest oczywiście charakterystyczna dla mojego ulubionego podgatunku strategii – klasycznego RealTimeStrategy.

Empires Earth

Z czasem poznawałem świetne turówki jak Cywilizacja IV i V, Age of Wonders 3, Endless Legends, przy których spędzałem wiele długich wieczorów. Sprawdzały się idealnie jako środek na „nie mam w co grać”.

W sumie niedawno, odkryłem jak naprawdę są super gry od Paradox Interactive, które stworzyło i nazwało nowy podgatunek – Grand Strategy. Wcześniej jakoś nie mogłem się do nich przekonać, do czasu, gdy z nudów pobrałem Europe Universalis 3, a potem poszło już z górki.

Imperator
Nadchodząca gra Paradoxu: Imperator: Rome

To co wyżej napisałem obrazuje, mniej więcej, o czym będę pisał na tym blogu. Oczywiście pojawiać się będą nie tylko wiadomości ze świata gier od większych firm. Myślę, że warto będzie się dzielić informacjami o produkcjach, które nierzadko umykają większym serwisom growym, a które są, moim zdaniem, interesujące. Moim zdaniem gatunek strategi utrzymuje się na rynku całkiem dobrze i nawet zdobywa fanów wśród młodszego pokolenia. Coraz więcej wydawców decyduje się odświeżyć gatunek (przykład Age of Empires 4), co może spowodować zainteresowaniem się tematem przez graczy. Oczywiście dalej rozmyślam nad formatem tej strony. Prócz newsów, myślę nad stworzeniem małej bazy nadchodzących gier, dzięki czemu z łatwością dowiemy się co nieco o nich.

Zachęcam wszystkich do komentowania wpisów i udzielania się na oficjalnym Discordzie. Dodatkowo możecie mnie obserwować na Twitterze i YT. Jeśli macie jakieś pytania lub propozycje to walcie śmiało.

Mam nadzieję, że projekt się rozwinie i każda osoba odwiedzająca strategicznegry.pl znajdzie coś dla siebie.