Przywrócić gry RTS cz.2 – A Year Of Rain

Druga część tematu: Jak przywrócić gry RTS do łask? Twórcy A Year Of Rain zdają sobie sprawę, że ważne jest zapewnienie dobrej rozgrywki również graczom hardcorowym.

Dlaczego A Year Of Rain jest atrakcyjne dla weteranów gatunku?

Przy pracach nad A Year Of Rain pomaga zespół z TaKeTV oraz znani profesjonaliści StarCrafta 2, jak HeRoMaRinE (mouseports) i Harstem (Asterion).

Heromarine

Graj w zespole i wypróbuj nowe strategie

Podczas gdy większość innych gier RTS posiada tryby 1vs1, Daedalic całkowicie skupia się na 2vs2. Wraz z drugim graczem, powstają nowe możliwości, aby wyprzedzić swoich przeciwników. Ficzery gry stworzono i balansowano, pod kątem rozgrywki drużynowej. Wybór ról na początku meczu pozwala obu graczom na wybór dodatkowych ról, aby mogli jeszcze lepiej działać jako drużyna. Oprócz czatu, gra oferuje system pingów, za pomocą którego możesz skutecznie komunikować się z partnerem drużyny, niezależnie od tego, czy jest to prawdziwy zawodnik czy AI.

Gracz

Przyprowadź swoich przyjaciół – bez względu na to, czy są profesjonalistami, czy nie

Dzięki nowym funkcjom na pokładzie, nowi zawodnicy uczą się szybko i mogą wspierać gracza już po kilku pierwszych meczach. Zdobędziesz również dodatkowe XP za grę z niedoświadczonym zawodnikiem w drużynie.

Wspaniała historia w zupełnie nowym uniwersum.

A Year Of Rain posiadać będzie trzy kampanie, po dziesięć misji dla każdej. Wszystkie misje stworzono dla trybu kooperacji, ale można w nie grać w pojedynkę z AI. Pierwsza kampania zostanie zawarta po wydaniu gry w Early Access. Pozostałe kampanie będą dodawane później.

Lord Rupah

Duża funkcjonalność przypisywania klawiszy.

Twórcy wdrożyliśmy mnóstwo różnych funkcji skrótów klawiszowych, inspirowanych grami RTS, w tym między innymi: Grupowanie jednostek, grupowanie budynków, klawisze dostępu do wyboru bohatera i bezczynnego pracownika, zapisywanie pozycji kamery, pomijanie typów jednostek w bieżącym wyborze, różne sposoby dodawania lub usuwania jednostek do wyboru i wiele innych!

Nadal nie przekonany?

Dodatkowo gra otrzyma wszystkie ulepszone funkcje, takie jak: powtórki, system pingowania, AI, Ladder, role bohaterów, specyficzne ulepszenia, lub plany dotyczące nowych trybów gry, jak m.in Against All Odds: Nowy asymetryczny tryb gry 2vs2, w którym dwaj bohaterowie stają na przeciw dwóch armii.

Oficjalna strona A Year Of Rain
Steam
Discord
Więcej informacji na temat gry

Poprzedni post związany z AYOR: