Przywrócić gry RTS cz.1 – A Year Of Rain

Jak według twórców A Year Of Rain przywrócić gry z gatunku RTS? W najnowszym wpisie dotyczący tego tematu dowiedzieliśmy się paru ciekawych rzeczy.

Jak stworzyć grę przystępną dla nowych graczy?

Jest to cel producentów. Wierzą, że mogą przywrócić gatunek RTS na półki każdego gracza. Nie ulega wątpliwości, że wymaga to dużo ciężkiej pracy i skupienia.

Podczas gdy powody przegrania meczu w innych gatunkach są łatwe do zrozumienia, w RTS, powody przegranej mogą mieć wiele warstw. Nie chodzi tylko o jak najszybsze celowanie w głowę lub rzucenie lepszego zaklęcia. W RTS, rozgrywka może się już skończyć, jeśli gracz nie dokona zwiadu (scout). Albo nie będzie wiedział, jak skontrować jednostki przeciwnika itp. Bardzo trudno jest nauczyć się i zrozumieć grę RTS. I dlatego tak trudno jest nowym odnaleźć się w tym gatunku. Daedalic Entertainment chce to zmienić wraz z A Year Of Rain.

RTS drużynowy

Podpatrywanie jak gra nasz kolega z drużyny to właściwy sposób na doskonalenie własnych umiejętności. Wiele z trybów AYOR jest dedykowanych dla meczów 2vs2, więc nigdy nie grasz sam. Nie martw się o swojego kolegę z drużyny. Jeśli ma wyższe umiejętności, dostanie bonus do XP na koniec meczu za to, że będzie dla Ciebie wzorem do naśladowania. Jeśli Twoi przeciwnicy zajmują wyższą pozycję w rankingu, obaj otrzymujecie również tzw. premię za grę z bardziej doświadczonymi graczami.

Wygrana / przegrana

Przewodnik w postaci Build Orderów pomoże graczom przejść przez grę

Uczenie się nie polega głownie na obserwacji kolegi z zespołu. Na początku meczu, gra oferować będzie różne Build Ordery do naśladowania. Różnią się one w zależności od wybranej roli, którą gracz chciałby zagrać, i listą działań, które polecamy Ci do wypełnienia tej roli. Planowane jest wiele Build Orderów dla wielu stylów gry. Nie ma już potrzeby wyszukiwania ich online.

Wskazówki i porady

Twórcy pracują nad inteligentnym systemem podpowiedzi, który analizuje rozgrywkę gracza i daje mu wskazówki i podpowiedzi, co możesz poprawić po meczu.

Powtórki meczów

Mecze zostaną zapisane jako powtórki. Będzie można ponownie oglądać mecze z perspektywy Spectatora, aby przeanalizować to, co się stało i przyjrzeć się bliżej temu, co zrobili koledzy z drużyny.

Bitwa A Year of Rain

Sprawiedliwy matchmaking

Gracze będą sortowani według ligi i poziomu. Zaawansowani będą grać w wyższych ligach.

Wszystko to nie oznacza, że A Year Of Rain jest nudny dla obecnych fanów RTS. W kolejnym blogu dowiemy się, w jaki sposób AYOR zaspokoi istniejących fanów RTS.

Oficjalna strona A Year Of Rain
Steam
Discord
Więcej informacji na temat gry

Poprzedni post związany z AYOR: