Pierwszy gameplay Aru – IMMORTAL: Gates of Pyre

Twórcy IMMORTAL: Gates of Pyre w serii filmów na YT o nazwie „Making IMMORTAL” opowiadają nad czym ostatnio pracują. W epizodzie drugim skupili się na ukazaniu drugiej frakcji o nazwie Aru – The Root Witches.

Opis filmu

W powyższym materiale możemy zobaczyć pierwsze sceny rozgrywki z omawianej strony konfliktu. Styl Aru opiera się na szybkich i agresywnych, lecz kruchych jednostkach oraz narzędzi, które mają bardziej charakter pozycyjny, pozwalając na umocnienie danego terenu.

Na ten moment Aru posiada dwóch Nieśmiertelnych – Mala i Xol. Dowiadujemy się, że Mala posiada zdolność poświęcania własnych jednostek, by radykalnie wzmocnić leczenie na danym terenie, a jej struktura o nazwie Blood Well umożliwia uzyskanie dodatkowego Pyre, gdy w jej pobliżu giną jednostki. Xol prezentuje drapieżny charakter Aru. Jego wybranie spowoduje zmianę podstawowej jednostki – Masked Hunter na Bone Stalker, który wprowadza elementy skradania oraz zasadzki w wczesnym etapie rozgrywki.

Kolejną ciekawą mechaniką jest Rootway, który przypomina nieco Creep z StarCrafta. Jednostki Aru posiadają niską regenerację many niż większość frakcji, ale gdy stoją na Rootway zyskują dodatkowe punkty regeneracji many. Ważne jest również to, że jednostki Aru posiadają tarczę, która regeneruje się dosyć szybko, gdy nie walczą przez jakiś czas. Rootway powoduje zregenerowanie tarcz o wiele szybciej niż zazwyczaj.

Aru posiada jednostkę o nazwie Underspine, który po rozstawieniu staje się niewidzialny i atakuje pobliskich wrogów oraz rozsiewa Rootway.

Więcej na temat charakterystyki Aru możecie dowiedzieć się oglądając ten film. Zapraszam również na oficjalną stronę IMMORTAL: Gates of Pyre.