Liquidation na Steam i kolejne plany

Po długim oczekiwaniu, Liquidation otrzymał stronę na platformie Steam. Za niedługo będziemy mieli okazję zobaczyć trailer oraz gameplay.

Czym jest Liquidation?

Warto przypomnieć czym jest Liquidation. Na starej wersji blogu istniała sekcja poświęcona ciekawym(w mojej opinii) nadchodzącym strategiom. Myślę, że najlepiej przytoczyć opis na stronie Steam, który przygotowali sami twórcy.

O grze

Liquidation to oryignalny RTS osadzony w uniwersum, który łączy ze sobą elementy dark fantasy z science fiction oraz oferuje tryb jednoosobowy jak i wieloosobowy.

Miejsce gry osadzone jest w umierającym świecie o nazwie Veá, który wielokrotnie był pustoszony i pozbawiany życiowej esencji w trakcie wielkiej wojny toczącej się od wieków. W tym skazanym na zagładę świecie pojawiamy się jako mniejsze bóstwo, którego zadaniem jest przywrócenie równowagi w Veá i zakończenie wojny zanim będzie za późno.

Potężni dowódcy

Każda frakcja otrzyma swoich własnych dowódców (odpowiednik bohaterów) wpływających na jednostki.

Dowódcy
Dowódcy Armii

Base building

Jako przedstawiciel klasycznych RTS’ów, nie zabraknie budowania i fortyfikowania bazy.

Walka

Cechy charakterystyczne

 • Kampania: Więcej o świecie Liquidation i jego postaciach dowiemy się w nie-linearnej kampanii.
 • Unikalne frakcje: Przejmiemy dowództwo nad pozostałymi siłami maniakalnego królestwa „Twilight Crusade”, podstępnymi mieszkańcami spustoszałem ziemi „Scourge Alliance”, demonami z „Nether Legion” lub wszystko konsumujące „Ancient Corruption”. Każda z nich wyróżniać się będzie własnymi odrębnymi umiejętnościami i bronią.
 • Jednostka ma znaczenie: Jednostki wyposażymy w różne typy broni lub ekwipunku. Używanie obiektów środowiska jako ochronę pomoże nam w osiągnięciu zwycięstwa.
 • Skirmish przeciwko AI: Otrzymamy możliwość pojedynkowania się z AI na różnych mapach, samotnie lub ze znajomymi.
 • Rankedy i Customy Online: Rywalizować będziemy o miejsce w tabeli z innymi graczami, lub rozegramy niestandardowe tryby.
 • Bądź bogiem: Stworzymy własny Avatar i wyślemy go w serce bitwy.
 • Pogoda: Na początku pogoda miała być tylko efektem wizualnym, lecz wpłynie na naszą rozgrywkę. Przykładowo, deszcz może ugasić pożar budynków.
 • Cykl dnia i nocy: Wizualny efekt, który podkręca atmosferę gry, ale również wpływa na widoczność naszych jednostek.
 • Jukebox: Cały soundtrack odsłuchamy dzięki wbudowanym w grę Jukebox 'a (Odtwarzacz w grze). Skomponowany przez Johana Lindgrena, który tworzył soundtrack do takich gier jak: Magicka i Helldivers.
 • Wbudowana w grze Encyklopedia: Dowiemy się więcej o lore postaci, statystykach jednostek, umiejętnościach i budynkach z wbudowanej w grze encyklopedii.
 • Tryb obserwacji i replay’e: Obejrzymy mecze, udostępnimy i przeanalizujemy replay’e.
 • Pełna customizacja klawiszy: Każda akcja może zostać przypisana do odpowiadających nam klawiszy.

Ciekawy jest podpunkt związany z tworzeniem własnego Avatara/Bożka. Developerzy nie wypowiadali się na temat tworzenia własnego bohatera, więc trzeba poczekać na więcej informacji, które niebawem się pojawią.

Przyszłe plany

Twórcy planują zbiórkę na Kickstarterze. W planach jest uzbieranie kwoty 15,000 – 20,000 Euro. Aby przekonać potencjalnych darczyńców, gra otrzyma darmowe demo. Dodatkowo, w kolejnych miesiącach otrzymywać będziemy więcej informacji na temat gry. Za jakiś czas możemy się spodziewać teaseru oraz trailer gameplay’u.

Liquidation na Steam
Oficjalna strona Liquidation.
Discord Liquidation.