Company of Heroes 3 oficjalnie zapowiedziany!

Wczoraj została zapowiedziana gra Company of Heroes 3, czyli kolejna odsłona popularnej serii RTS od studia Relic Entertainment. Dodatkowo twórcy postanowili udostępnić dla wszystkich chętnych wersje Pre-Alpha produkcji.

Nowa odsłona cyklu ma charakteryzować się przede wszystkim nowym podejściem do trybu singleplayer. Tym razem teatrem działań wojennych zostanie front południowy, a dokładnie Włochy oraz Afryka Północna. Kampania ma być dynamiczna i nielinearna, pełna wyborów. Składa się ona z mapy rejonu, gdzie wydajemy rozkazy naszym oddziałom oraz, znanych z wcześniejszych odsłon, klasycznych misji w warstwie RTS’owej.

Gra oferować ma różne tryby. Nie tylko kampanię, ale również potyczki dla pojedynczego gracza lub w kooperacji. Dużą uwagę poświęcono rozgrywce wieloosobowej. Zmierzymy się z innymi graczami na dobrze zbalansowanych mapach w trybie 1v1, a także na rozległych polach bitewnych w trybie 4v4. Do tego, otrzymamy sporą ilość mapy, większą od poprzednich części CoH, przy których tworzeniu pomaga społeczność. Liczba frakcji też ulegnie powiększeniu.

Twórcy nie kryją się inspiracją formułą Company of Heroes 1, którą chcą ulepszyć i dodać nowe mechaniki rozgrywki. Znany z poprzednich części system oddziałów – Weteranów dalej obowiązuje, z tym że większe doświadczenie zapewni nam dodatkowe zdolności i ulepszenia, a także odgrywa kluczową rolę na mapie kampanii. Wprowadzono wiele udoskonaleń w mechanikach osłon, przygważdżania oraz True Sight, a destrukcja budynków uległa poprawie. Nowe rozwiązania w opancerzeniach pojazdów premiują flankowanie, a aktualizacja blokowania przez teren pola widoczności i linii strzału sprawia, że walka jest bardziej realistyczna.

Company of Heroes 3 pojawi się w następnym roku. Miejmy nadzieję, że przed premierą dane nam będzie wypróbować również tryb multiplayer. W następnym wpisie opowiem co nieco na temat ogrywanej przeze mnie Pre-Alphy.

Źródło