Misje taktyczne i bohaterowie w They Are Billions

Dzisiejszym tematem będą bohaterowie i misje taktyczne w They Are Billions. Cała kampania składa się z 48 misji, z czego: w 28 misjach budujemy kolonie, w 15 bronimy się przed hordą zainfekowanych, a kolejnych 10 dowodzimy bohaterem. Czas na przejście kampanii szacowane jest na 60 – 80 godzin.

Aby zakończyć kampanię trzeba zbudować 23 kolonie. Pozostałe misje są opcjonalne, ale na pewno trzeba będzie w nie zagrać, aby awansować w drzewie technologicznym i zniszczyć roje, które blokują trasy do nowych terytoriów.

Kampania jest długa, ale także bardzo zróżnicowana, misje taktyczne specjalnie wprowadzą rozmaitość do gry. Twórcy mają nadzieję, że wzbogacą one doświadczenia z rozgrywki, a także przyczynią się do rozwinięcia opowieści. Coś, co testerzy doceniają, to fakt, że w tych misjach można wreszcie cieszyć się grafiką i animacjami zombie z bliska.

Bohaterowie

Caelus
Calliope

Na początku kampanii gracz będzie musiał wybrać jednego z dwóch bohaterów. Jest to ważna decyzja, ponieważ wybrany bohater będzie towarzyszył przez cały czas trwania kampanii, bez możliwości jego zmiany. Chociaż różnią się od siebie stylem gry, obaj są bardzo dobrze zbalansowani, więc wybór zależy do upodobań gracza. Zawsze można rozegrać kampanię ponownie innym bohaterem.

Bohaterowie pojawiają się tylko w misjach taktycznych. Jeśli bohater umrze, misja się nie powiedzie. Pod koniec misji bohaterowie mogą awansować o jeden poziom wyżej, dzięki temu można ich ulepszyć odblokowując nowe bonusy. Każdy bohater ma inne drzewo perków. Na początku można wybrać jeden z 4 atutów w części środkowej, stamtąd odblokować można tylko atuty sąsiadujące z już odblokowanymi. W końcu, bohater stanie się bardzo potężną jednostką, w miarę postępu w misjach taktycznych.

Taktyczne misje – Starożytne Twierdze

Celem misji taktycznych jest odzyskanie kilku ważnych artefaktów technologicznych, które można znaleźć wewnątrz starych ludzkich fortec. Jest to dziesięć miejsc, które można odkrywać:

  • The Last Bunker
  • Alpha Communications Center
  • The Weapons Factory
  • The Foundry
  • Hydra Power Plant
  • The Prison
  • Gamma Medical Center
  • The Steel Fortress
  • Omicron Laboratory
  • Phoenix Project
zombie

Podczas zwiedzania fortu znajdziemy cenne obiekty, które zapewnią punkty badawcze (materiał naukowy….) w drzewie ulepszeń technologicznych, oraz punkty imperium (książki, stare obrazy, posągi…), które zadowolą Nowe Imperium i zapewnią większy wpływ na armię cesarską.

skrytka

Cenne przedmioty pojawiają się w przypadkowych miejscach w każdej grze, można je zlokalizować za pomocą kursora myszy. Każdy cenny przedmiot zaświeci się. Można wysłać bohatera, aby go zebrać. Ten cel jest opcjonalny i nie jest konieczne, aby znaleźć je wszystkie, aby ukończyć misję. Znajdziesz tu również przydatne przedmioty, takie jak granaty ręczne i zestawy medyczne oraz wiele interaktywnych elementów.

strzelanie do zombie

Zaleca się, aby stopniowo zwiedzać twierdze, dokładnie sprawdzając wszystko i wykorzystując elementy scenariusza na swoją korzyść.

taśma produkcyjna
Misja

Wiadomości z przeszłości

Kiedy misja taktyczna zostanie zakończona, gracz otrzyma również stary fragment z gazety o historii infekcji, która spustoszyła świat. Kiedy ukończy wszystkie z nich, w końcu dowie się, skąd wzięły się „Billions” w „They Are Billions”.

Lore

To wszystko na dziś. W kolejnym poście od developerów, zostanie pokazany nam trailer oraz ostateczna data wydania kampanii.

Newsy o They Are Billions.