Age of Empires 4 z datą premiery, ceną i nowym trailerem

Szanowni twórcy Age of Empires 4 uraczyli nas nowym trailerem i datą premiery, wyznaczoną na 28 października. Gra będzie dostępna na Microsoft Store oraz Steam. Jednocześnie zawita do tej pierwszej platformy w ramach subskrypcji Xbox Game Pass, więc za niewielką cenę będzie można ją spokojnie ograć. Cena pre-orderu na MS Store wynosi 59,99$, natomiast na Steamie wersja podstawowa kosztuje 214,99zł, a Deluxe – 289,99zł.

Trailer

We wcześniejszych materiałach wideo mogliśmy zobaczyć w akcji cztery frakcje: Anglię, Mongołów, Chinczyków, Sułtanat Delhi. W powyższym trailerze pokazano kolejne, które będą dostępne w Age of Empires 4: Dynastia Abbasydów i Francję.

Abbasydzi skupiają się na technologi, napędzanej dzięki unikalnej budowli o nazwie Dom Mądrości (The House of Wisdom), która pozwali wybierać wyjątkowe ulepszenia. Ich unikalne jednostki to Łucznicy na wielbłądach (Camel Archers) oraz Jeźdźcy (Riders).

Francuzi rozwijają się dzięki handlu. Izba Handlowa (Chamber of Commerce) i Instytut Królewski (Royal Institute) wzmacniają pozycję gracza w późnej fazie rozgrywki. Królewscy Rycerze (Royal Knights) to jedna z jednostek specjalnych tej cywilizacji, posiadająca przerażającą zdolność szarży.

Osoby posiadające wersje Deluxe mogą liczyć na różne dodatki, ukazane w poniższym obrazku

Deluxe Edition

Więcej na temat klasycznych RTS’ów.
Źródło